شادی چیست ؟؟
اولین تعریفی که از شادی در روانشناسی وجود دارد هیجان مثبتی است که به رضایت از زندگی تعبیر می شود.
شادی در لغت به معنای خرسندی یا شادی :یک حالت روانی است که فرد احساس عشق ،لذت ،خوشبختی یا شاد بودن میکند و میتواند در هر زن و مردی اعم از کودک،جوان ،پیر یا میانسال این حالت را داشته باشد
برای مثال یک مرد و زن مسن ۷۰ یا ۸۰ ساله هم میتواند با فعال کردن بخش کودک وجودش شاد بوده و احساس شادمانی کند .
اما سوال اساسی ما این است
عنوان سوال :
چگونه می توانیم مدرسه ی شاد داشته باشیم ؟؟؟
چگونه میتوانیم در شاداب سازی مدرسه نقش داشته باشیم که در آن حس خستگی دل سردی نداشته باشیم ؟؟

این ها سوال هایی است که پاسخ به آنها در مطالب زیر اشاره شده است.

در سخن نخست باید بدانیم که برای شاداب سازی هر چه بهتر مدرسه به چه راهکار هایی نیاز داریم و اینکه شادی در مدرسه با وجود متقابل معلمان و بچه ها که هر کدام از شادی تعبیر خاصی دارند چگونه امکان پذیر است؛یا من معلم چگونه میتوانم با همکاری دانش آموزان در ایجاد مدرسه شاد نقش داشته باشم،به این منظور من پرسشنامه ای تهیه کردم و از خود دانش آموزان خواستم که واقعا چگونه می توانند مدرسه ای شاد داشته باشند چون بر این عقیده ام که شادبودن مدرسه به شاد بودن بچه ها و کارهایی که دوست دارند انجام بدهند و حس رضایت متقابل معلم و دانش آموز بستگی دارد و اینکه نطر دانش اموزان در پاسخ به این سوال میتواند نقش موثری در شاداب سازی مدرسه و مدرسه شاد داشته باشد.

مدرسه شاد من

مدرسه ,شاد ,داشته ,شادی ,سوال ,دانش ,شاد داشته ,شادی در ,شاداب سازی ,است که ,مدرسه شاد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آموزش سئو دانلود سرا زندگی نامه امیررضا قزلسفلی نمایندگی سلمان فارسی همسفران کتابخانه عمومی امامت افوس تجهیزات دندانپزشکی tamiratebartar چنل عدالت اتحادی نقطه های روشن ایمان من چشمان توست ... کارشناس رسمی دادگستری 96